Jak właściwie dobrać szafkę pod umywalkę?

Dobrze zaprojektowana łazienka, zarówno pod względem estetycznym, jak i ergonomicznym ma bardzo duży wpływ na komfort wykonywania codziennych zabiegów higienicznych. Niezwykle ważne jest tu między innymi prawidłowe zaprojektowanie strefy umywalkowej, niezależnie od tego, czy prowadzony jest tylko remont łazienki czy powstaje ona całkowicie od podstaw.

 

Idealny duet łazienkowy

 

W zdecydowanej większości łazienek doskonałym rozwiązaniem będzie zestawienie w komplecie szafki oraz umywalki. Takie rozwiązanie nie tylko bardzo pozytywnie wpływa na estetykę, ale również i funkcjonalność całego pomieszczenia. Dzięki takiemu zestawieniu nie tylko można ukryć elementy instalacji wodno – kanalizacyjnej, ale również zyskać nieco miejsca do przechowywania (co szczególnie ważne jest w przypadku małych pomieszczeń, w których każdy centymetr wolnej powierzchni jest niezwykle ważny). Warto przy tym mieć uwadze, że wszystkie obecnie dostępne w sprzedaży umywalki podzielić można na:

– umywalki wpuszczane w blat,

– umywalki konstrukcyjnie dopasowane do jednego typu mebla,

– umywalki podblatowe.

Chociaż wszystkie te typy umywalek różnią się między sobą pod wieloma względami z pewnością łączy je jedno – takie wyposażenie łazienki bez większych przeszkód można połączyć i z szafką stojącą i z szafką podwieszaną.

 

O czym należy pamiętać, wybierając szafkę pod umywalkę?

W każdym przypadku, niezależnie nie tego jaki model umywalki zostanie wybrany należy pamiętać o tym, że szafka powinna być przede wszystkim dostosowana do potrzeb domowników oraz pasować do technicznych wymagań danego pomieszczenia. Ponadto należy pamiętać o zabezpieczeniu takiego mebla przed szkodliwym działaniem wilgoci – to pozwoli nie tylko na zachowanie estetycznego wyglądu, ale również i funkcjonalności takiego mebla. Tu doskonale sprawdzą się elementy wykonane z płyty MDF bądź zabezpieczone lakierem poliuretanowym.

 

Od czego zależy wybór odpowiedniej szafki pod umywalkę?

 

Tak naprawdę wybór szafki pod umywalkę zależy zarówno od jej rodzaju jak i potrzeb domowników. W przypadku dużych łazienek, gdzie wokół umywalki nie jest potrzebne zbyt wiele wolnego miejsca można zdecydować się na zastosowanie umywalek meblowych nakładanych bezpośrednio na szafkę. Umywalki umieszczane bezpośrednio na blacie szafek to rozwiązanie nie tylko bardzo modne w ostatnim czasie, ale i niezwykle funkcjonalne szczególnie w małych pomieszczeniach. Wokół umywalki jest jeszcze nieco wolnego miejsca, które wykorzystać można na ustawienie podstawowych artykułów higienicznych  Sprawdź również jakie wybrać lustro do łązienki na https://tanialazienka.com/blog-jak-wybrac-idealne-lustro-do-lazienki.