Jak dbać o meble ogrodowe

Każdy, kto jest posiadaczem choć niewielkiego ogródka przy swoim domu jest ogromnym szczęściarzem. Ogród to przecież doskonałe miejsce na wypoczynek w ciepłe wiosenne bądź letnie dni. Co zrobić, aby ten wypoczynek był jeszcze bardziej przyjemny? Wyposażyć go w dobrej jakości meble ogrodowe. Zakup to jednak nie wszystko, warto jeszcze dowiedzieć się, jak należy o takie meble dbać, aby posłużyły nam przez długie lata. Sprawdź, co należy zrobić, aby cieszyć się dobrą kondycją mebli mimo upływu lat.

Współczesne meble ogrodowe wykonywane są z różnego rodzaju materiałów. Bez względu na to, czy jesteś właścicielem mebli drewnianych, metalowych, rattanowych, a może tych wykonanych z tworzyw sztucznych, powinieneś wiedzieć, co należy zrobić, aby meble zachwycały swoją dobrą kondycją, oto kilka ważnych wskazówek przygotowanych w trosce o twój piękny ogród.

Meble drewniane – najpopularniejszy wybór

Meble drewniane to jedne z najpopularniejszych mebli, które można spotkać w przestrzeni ogrodu. Meble są trafnym wyborem, przede wszystkim ze względu na swoją wytrzymałość oraz odporność na działanie wszelkich warunków atmosferycznych. Aby meble nieustannie zachwycały swoją dobrą kondycją, należy je przede wszystkim impregnować. Zabieg impregnacji należy wykonać dwa razy do roku – przed rozpoczęciem sezonu i tuż po jego zakończeniu. Dodatkowo, meble drewniane można raz na jakiś czas odmalować, o ile postawiliśmy na meble kolorowe. Nie zaszkodzi również ponowne lakierowanie.

Meble wykonane z tworzyw sztucznych

Całkiem popularne są również meble wykonywane z różnego rodzaju tworzywach sztucznych. Ich dużą zaletą jest ustawność i łatwość przemieszczania. Zalecane jest, aby takie meble nie spędzały zimy na zewnątrz. Dodatkowo, nie należy ich również narażać na działanie nadmiernej ilości promieni słonecznych. Ich czyszczenie za to nie wymaga użycia szczególnych środków – wystarczy ciepła woda, miękka szmatka oraz detergent taki jak na przykład płyn do naczyń, a meble zachwycają swoją czystością.