Niezwykły ogród Grzegorza Michałka – magiczne miejsce na mapie Wisły

Grzegorz Michałek to artysta rzeźbiarz mieszkający i tworzący na co dzień w pięknej i malowniczej miejscowości turystycznej w Wiśle. Znany jest z uprawiania dość zapomnianej sztuki snycerstwa, która jest niezwykle okazałą sztuką rzeźbienia w drewnie. Jego dom to także jego pracownia, a ogród za domem to niezwykle magiczne i szczególne miejsce, w którym rzeźby z drewna spotykają się z codziennością. 

 

Obcowanie ze sztuką dla każdego

Wisła jest jednym z najchętniej odwiedzanych miast Beskidu Śląskiego. To miejsce gotowe na przyjęcie turystów o każdej porze roku. Zimą zjeżdżają się tutaj miłośnicy narciarskich i snowboardowych szaleństw, a w pozostałe pory roku zapaleńcy górskich wycieczek. Wisła to także skocznia narciarska, na której trenuje kadra narciarska, co jest prawdziwą gratką dla fanów tego sportu zimowego. Organizowane są tutaj także letnie zawody narciarskie, wiele konkursów młodych skoczków i różnego rodzaju imprezy towarzyszące. Nic więc dziwnego, że miast tętni życiem przez cały rok. Jednak nie tylko sport, ale także kultura przyciąga tutaj wielu fanów. Koncerty, występy muzyków, grup kabaretowych, różnego rodzaju recitale. Od niedawna ważnym punktem na kulturalnej mapie Wisły jest Ogród Sztuki Grzegorza Michałka. 

 

Ogród ten to przede wszystkim rzeźby ogrodowe z drewna, które przedstawiają postaci z kultury góralskiej. Jest to niezwykła i magiczna podróż w zakamarki duszy artysty.

 

Sztuka także użytkowa, czyli rzeźby z drewna do ogrodu

Przechadzając się po ogrodzie artysty, można także znaleźć wiele inspirujących przedmiotów, takich jak ławki, czy siedziska. Michałek jest artystą, dla którego ważne jest tworzenie sztuki dla ludzi. W związku z tym można u niego zamówić rzeźby z drewna do ogrodu, które będą mogły ozdobić nasz ogród, dodając mu tego niezwykłego i magicznego charakteru. 

 

Najpopularniejszym typem rzeźb w tymże ogrodzie jest rzeźba figuralna, która przedstawia postaci zarówno kulturowo nawiązujące do tradycji góralskiej, jak i takie, które na pierwszy rzut oka przypominają pogańskich bogów. Bardzo popularne są również motywy zwierzęce, a jednymi z najciekawszych rzeczy są rzeźbione metodą snycerki ule, które przypominać mają różne postaci. Ogród warto zwiedzać o każdej porze roku, jednak zdecydowanie najwięcej magii znajdzie się w nim w jesiennej scenerii pośród spadających żółtych liści. 

 

Warto odwiedzić to miejsce, ponieważ rzeźby ogrodowe to nie jest coś, co często mamy okazję oglądać, a obcowanie z tak piękną i naturalną sztuką jest dużym przeżyciem.