Ekstra wypłata

Krótka historia

Extra Pensja jest to gra liczbowa Totalizatora Sportowego, została wprowadzona 19 października 2014 roku. Charakteryzuje się tym, że w grze bierze udział trzydzieści pięć oraz osobno cztery kule, umieszczone w bębnach maszyny losującej. Głównym i jedynym zadaniem gracza biorącego udział w grze, jest wytypowanie pięciu z trzydziestu pięciu kul oraz jednej z osobno umieszczonych czterech kul. Koszt wzięcia udziału to pięć złotych. Od początku istnienia gry losowania odbywały się w środy oraz niedziele, od 11 września 2015 roku także w piątki, a od 18 kwietnia 2017 roku codziennie o godzinie 21:40. 11 czerwca 2019 roku wprowadzono także możliwość gry w tak zwaną Extra Premię, zasady gry niczym się nie różnią od Extra pensji, jedynie koszt zakłady jest droższy i wynosi sześć złotych.
Od 12 września 2016 roku została wprowadzona bardzo fajna możliwość wyboru stawki za jaką chcemy zagrać. Możemy wybierać miedzy stawkami od jednego do dziesięciu. Daje nam to możliwość wygrania głównej nagrody w wysokości 50 tysięcy złotych miesięcznie wypłacanych przez kolejnych dwadzieścia lat. Koszt takiego zakładu nie wyniesie nas tak jak początkowo pięć złotych lecz 50 złotych. Wielokrotność zapłaty za grę w przypadku wygrania równa się wielokrotność początkowej sumy do wygrania.

Wygrane

Ze względu że jest to gra typu „wygraj życie” wygrywając główną nagrodę, będziemy dostawać comiesięczną pensję wypłacaną przez kolejnych dwadzieścia lat o wysokości pięciu tysięcy złotych. Ponadto występuje także siedem niższych stopni wygranych, które są wypłacane jednorazowo. Niestety jak wszystkie gry losowe, również Extra Pensja podlega opodatkowaniu 10% . Biorąc udział w grze Exstra Premia od razu dostaje się sto tysięcy złotych. Extra pensja wyniki udostępnia wręcz natychmiastowo na oficjalnej stronie Totalizatora Sportowego. Losowania Extra Pensji wraz z Extra Premią odbywają się od 18 kwietnia 2017 roku codziennie o godzinie 21:40, losowanie na żywo dostępne jest w programie TVP Info lub na stronie internetowej.