Domy w stylu angielskim – projekty pełne uroku i elegancji

Domy w stylu angielskim – projekty pełne uroku i elegancji

Domy w stylu angielskim to piękne budynki, które wprowadzają charakterystyczny, brytyjski styl architektoniczny do krajobrazu naszego kraju. W takim domu z pewnością znajdzie się wiele uroku i klasyki, co pozwoli właścicielom na stworzenie w nim niepowtarzalnej atmosfery. Niżej przedstawiamy kilka faktów, które warto znać, decydując się na taki projekt.

Historia stylu angielskiego

Styl angielski po raz pierwszy pojawił się w XVII wieku w Wielkiej Brytanii i w ciągu kolejnych wieków trzymał się bardzo mocno wśród projektantów, którzy podejmowali się stworzenia takiego domu. Warto zauważyć, że do dzisiaj nie przestał cieszyć się zainteresowaniem klientów, którzy szukają projektów z duszą i odpowiednią dbałością o estetykę i szczegóły.

Charakterystyczne cechy stylu angielskiego

Domy w stylu angielskim charakteryzują się przede wszystkim:
– trójkątną elewacją,
– dachem pokrytym gontem (zwany dachówką angielską),
– kamienną podmurówką,
– oknami z ramkami z drewna lub kamienia,
– bogato zdobionymi drzwiami,
– bujną zieleń w ogrodzie.

Domy takie są zawsze bardzo eleganckie, stylowe i dostojne.

Projekty domów w stylu angielskim

Projekt domu w stylu angielskim może zostać wykonany przy użyciu różnych materiałów budowlanych. Na rynku proponowane są głównie budynki wykonane z czerwonej cegły, kamienia, drewna i tynku. Ważne, by każdy budynek tej stylistyki zawierał w sobie klasę, elegancję i prestiż. Dyskretnie ozdobione detale i harmonijne połączenie kontrastujących elementów potęgują wrażenie klasyki.

Podsumowanie

Dom w stylu angielskim to zawsze wybór, który wpłynie pozytywnie na nasze codzienne życie. Stworzenie takiego domu pozwoli na zaaranżowanie wnętrz zupełnie inaczej, niż miało to miejsce w domu, który wyróżniał się po prostu surową klasycznością. Elegancki styl angielski zapewnia harmonię, spokój oraz wyjątkową estetykę.