Jak ustawić meble w wąskim pokoju?

Wąski pokój to przestrzeń, którą bardzo ciężko jest umeblować i sprawić, aby była funkcjonalna i dopasowana do naszych potrzeb. Nadmierna ilość mebli powoduje problemy komunikacyjne i uczyni pomieszczenie ciemnym i nieprzyjemnym. Na co należy więc zwrócić uwagę, ustawiając meble w wąskim pokoju? O czym należy również pamiętać, aby cała aranżacja prezentowała się po prostu dobrze?

Jeśli pokój jest naprawdę wąski, można powiedzieć, że wręcz podłużny, należy ustawić wszystkie jego niezbędne elementy przy jednej ścianie. Dodatkowo nie wolno zapomnieć o odpowiedniej ilości światła i o tym, aby zostawić wolny dostęp do okna. Zastanów się również nad rodzajem dodatków, ponieważ w wąskiej przestrzeni nie na wszystko możemy sobie pozwolić.

Meble przy jednej ścianie

Meble przy jednej ścianie są zawsze najrozsądniejszym rozwiązaniem. Przez pokój będzie można swobodnie przechodzić, a dostęp do poszczególnych elementów nie będzie niczym skrępowany. W rogu pokoju ustaw łóżko, tuż za nim biurko, następnie regał i na końcu największe, czyli szafę. Tego rodzaju kombinacja zapewni światło podczas codziennych obowiązków, pokój stanie się przytulny, a przebywanie w nim będzie czystą przyjemnością,

Wolny dostęp do okna

Nie zapomnij o zachowaniu wolnego dostępu do okna. Światło w wąskiej przestrzeni odgrywa najważniejszą rolę. Jeśli zasłonisz okno bądź meble i ściany w Twoim wąskim pokoju będą zbyt ciemne, pomieszczenie stanie się klitką, a Ty nie będziesz po prostu lubił spędzać w nim czasu. Jeśli zastanawiasz się, jak zaaranżować okno, tutaj możesz sprawdzić kilka podpowiedzi: https://www.meble.pl/poradnik.

Przemyślane dodatki

Dokładnie przemyśl dodatki i czy rzeczywiście ich potrzebujesz. W wąskim pokoju nie mamy zbyt wiele wolnej przestrzeni, a zbyt duże i nieprzemyślane dodatki mogą ją jedynie niepotrzebnie zagracić. Postaw na duże, jasne obrazy. Z pewnością sprawdzą się tam obrazki przedstawiające geometryczne wzory. Obrazy 3D pozwolą na optyczne powiększenie przestrzeni.