Preria w każdym pomieszczeniu

Efekt wiejskiego pomieszczenia można uzyskać niezwykle szybko i za niewielkie pieniądze. Co ciekawe, takie aranżacje styl farmerski są nie tylko ponadczasowe, ale i bardzo wpisują sie w panujący ostatnimi laty trend eko. Jak zatem osiągnąć zamierzony efekt?

Wielki remont, czy duże zmiany, niewielkim wysiłkiem?

Większości osób zmiana stylu mieszkania, czy domu, kojarzy się zaraz z dużym nakładem pieniężnym oraz bałaganem, kurzem i niekończącym się remontem. w przeciwieństwie jednak do innych trendów architektonicznych, styl farmerski w pomieszczeniu jest nie tylko bardzo wdzięczny do uzyskania, ale i niskobudżetowy. Oczywiście, jeśli ktoś pragnie rewolucję remontową… Droga wolna! Przysłowiowy, sprytny Kowalski jednak, zrobi to znacznie szybciej oraz taniej!
Zanim zaczniemy zmiany, po pierwsze zastanówmy się, czy jesteśmy miłośnikami wiejskiego stylu i naturalnych dodatków. Może się bowiem okazać, że gustujemy raczej w stylu loftowym, czy nowoczesnym i daleko nam do farmy. Jeśli jednak to jest coś, o czym marzymy-droga wolna!
Drugi krok nie powinien być skierowany do salonów meblowych, a….do piwnic, strychów, czy babcinej izdebki. Poszukujemy bowiem rzeczy z duszą, a nie mebli o wysokim połysku. Sprawdzą się drewniane oparcia foteli, niepotrzebne nikomu skrzynie po jabłkach, beczki po winie oraz babcine słoje. Co więcej, rękodzieło w tym stylu jest na wagę złota! Wszelkie naturalne dodatki są tu mile widziane! Szczególnie te wyrzeźbione w drewnie, ale i tkane, lniane ręczniki, obrusy, serwetki, albo patchworkowe narzuty na łóżko.
Warto popytać sąsiadów, może ktoś posiada niepotrzebne duże żarówki, albo lampy naftowe. Sprawdzą się także żyrandole, szczególnie te rustykalne!
Styl farmerski naprawdę potrafi wyczarować coś z niczego. Sprawdzą się stare tkaniny, sznurki, drewniane odpady, a nawet…przyniesione patyki ze spaceru, a wnętrze już się zmienia! Gdzieniegdzie warto również ustawić ceramiczne donice z sukulentami, czy nawet puste konewki w formie wazonu.