Zakup nowej pompy głębinowej – na co zwrócić uwagę?

Jeżeli potrzebna jest nowa pompa głębinowa do studni wierconych, w celu wybrania idealnego urządzenia konieczne jest uwzględnienie kilku istotnych parametrów. Moc silnika oraz to, do jakich prac są pompy głębinowe przeznaczone to tylko niektóre z nich. Jeżeli więc zależy co na tym, aby uzyskać oczekiwaną wydajność pompy, koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem.

  1. W jakich sytuacjach sprawdzą się pompy głębinowe?
  2. Ile kosztuje nowa pompa głębinowa?
  3. Pomoc w doborze pomp do studni wierconych
  4. Najważniejsze parametry pompy: moc silnika, wydajność max i inne

Znajdziesz tu porady, które pozwolą ci dobrać pompę głębinową, a także dowiesz się, gdzie można znaleźć szeroki wybór pomp głębinowych w atrakcyjnych cenach. Dostępne są tu urządzenia przeznaczone do pracy w gospodarstwach domowych, instalacjach wodociągowych i ogrodnictwie.

W jakich sytuacjach sprawdzą się pompy głębinowe?

Tego typu urządzenia najczęściej wykorzystuje się do pompowania wody z wierconych ujęć głębinowych lub ze studni kopanych. Należy jednak mieć świadomość, że modele pomp do studni głębinowych kopanych są inaczej projektowane niż te, które sprawdzą się w studniach wierconych.

Pompy mogą pracować w pełnym zanurzeniu, a oprócz tłoczenia wody i podwyższania jej ciśnienia, mogą być wykorzystywane również w celu obniżania poziomu wód gruntowych, wspomagania instalacji nawadniających i systemów wodociągowych.

Ile kosztuje nowa pompa głębinowa?

Koszt nowej pompy głębinowej jest wbrew pozorom bardzo przystępny, szczególnie jeżeli postawi się na niezawodne pompy głębinowe z oferty www.sklep-watermark.pl. Najtańsze modele kosztują niewiele ponad 500 złotych, a ich wydajność wynosi około 30 l / min przy silniku o mocy 0,55kW.

Pomoc w doborze pomp do studni wierconych

W celu uniknięcia wyboru nieodpowiedniej pompy, najlepiej skontaktować się z pracownikiem wspomnianego sklepu i określić, czego się potrzebuje. Na podstawie takich informacji jak to, na jakiej głębokości znajduje się lustro wody, specjalista od pomp będzie mógł doradzić najlepszy model. Eliminuje to ryzyko zakupienia źle dopasowanych urządzeń, a jednocześnie daje gwarancję, że pompa sprawdzi się w praktyce.

Najważniejsze parametry pompy: moc silnika, wydajność max i inne

Oprócz maksymalnej wydajności, mocy silnika i zasilania, należy też uwzględnić kilka innych parametrów. Kluczowe znaczenie mogą mieć wymiary pompy, szczególnie w przypadku wykorzystywania ich w niewielkich studniach. Warto też sprawdzić, w jaki sposób zasilane jest urządzenie.