Jaka meblościanka do pokoju nastolatka?

Aranżacja pokoju nastolatka to bardzo ważne zadanie, przed którym stają rodzice. Od tego, jakie meble umieścimy w tym pomieszczeniu oraz jak je ustawimy, w dużej mierze zależeć będzie codzienne samopoczucie naszego dziecka oraz to, czy będzie prawidłowo się rozwijało. Meble skrojone na miarę potrzeb nastolatka sprawiają, że dużo efektywniej się uczy oraz może rozwijać swoje pasje, dlatego przed zakupem warto wybadać dobrze potrzeby dziecka lub nawet wprost spytać je o jego zdanie. W ten sposób unikniemy wielu kosztownych błędów i nieporozumień.

Ciekawą opcją do nastoletniego pokoju może być meblościanka. Oczywiście nie będzie to stary mebel, który wielu osobom wciąż kojarzy się z minioną epoką. Współczesne meblościanki to meble bardzo nowoczesne, które przed laty stały się aranżacyjnym hitem i wciąż nim pozostają. Przede wszystkim meblościanka to bardzo funkcjonalny element wyposażenia wnętrza, a nowoczesny i estetyczny wygląd dodatkowo podnosi jej wartość w pokoju nastolatka, który szybko powinien ją docenić.

Jaka meblościanka sprawdzi się w pokoju nastoletniej osoby?

Obecnie bardzo popularnym rozwiązaniem jest wybór meblościanki z biurkiem, tzn. takiego mebla, które łączy ze sobą walory segmentu oraz posiada blat biurka, dzięki czemu na mniejszej przestrzeni jesteśmy w stanie stworzyć wielofunkcyjne rozwiązanie. W skład takiego segmentu mogą wchodzić zarówno biurko, przy którym dziecko będzie się uczyło oraz szafa na ubrania i regał na książki, dzięki któremu nastolatek pod ręką będzie miał niezbędne przedmioty. Takie półki na książki doskonale sprawdzają się również pod względem umieszczenia na nich dekoracji lub ramek ze zdjęciami.

Meblościanki posiadają również wiele pojemnych szuflad oraz szafek, dzięki czemu dziecku łatwiej będzie o zachowanie porządku w swoim własnym królestwie. Na rynku bez trudu znajdziemy meblościanki, które będą dopasowane rozmiarami do naszych potrzeb. W mniejszych lub słabiej ustawnych pomieszczeniach warto pomyśleć o wariantach narożnych. Jeżeli chodzi o kolorystykę to uniwersalnym wyborem będą meble w kolorze białym lub niebieskim, które dobrze pasują do wielu stylizacji wnętrz. Ostateczny wybór powinien być determinowany aranżacją pokoju nastoletniego, który już stworzyliśmy. W ten sposób skomponujemy pasujące do siebie zestawy.