Co zrobić z gruzem po remoncie?

Sobota – narodowy dzień remontów domowych.

Czasem niestety nie ma innego wyjścia, weekend jest idealnym czasem na mniejsze i większe rewolucje domowe. Przy porannej sobotniej kawie w głowach polskich gospodarzy rodzą się największe zadania bojowe do przeprowadzenia w domu, oczywiście najczęściej w towarzystwie oddanego szwagra. Od wymiany żarówek do przestawiania ścian, kreatywność Polaków jest czynnikiem niemożliwym do zmierzenia. Wystarczy w sobotnie przedpołudnie odwiedzić jakiekolwiek osiedle bloków w większej miejscowości, by usłyszeć, jak odgłosom bulgoczących na gazie obiadów towarzyszy dumny dźwięk wiercenia, stukania i kucia.

Kuj, szalej, nie pytaj co dalej! – kontenery na gruz Poznań

Zdarza Ci się wspominać historię, kiedy pół roku temu wpadliście razem ze szwagrem na szalony pomysł przesunięcia ściany w domu i niczym bohaterowie domu, natychmiast przeszliście od słowa do czynu – wszystko poszło gładko, szybko skuliście starą ścianę, nową postawiliście i pomalowaliście w mig. Jest to niebywały powód do dumy.
Tylko do dnia dzisiejszego w garażu stoi dziesięć wiader z gruzem, a żona już lekko marszczy czoło. To nie wróży nic dobrego. Coś z tym gruzem trzeba zrobić!

Czym właściwie jest gruz?

Gruz to odpadowy materiał budowlany, czyli dokładnie pozostałości po Twoim remoncie. Skute płytki, tynk, cegły i inne elementy pomieszczeń. Niestety są to odpady, które szkodzą środowisku i wymagają zachowania szczególnych zasad utylizacji. Nie przejmuj się, nie musisz ich znać, wynajmij kontenery na gruz Poznań i wywóz gruzu i nie przejmuj się odpadami.

Bądź eko – wynajmij wywóz gruzu

Nie myśl nawet o wyrzucaniu gruzu do wspólnych śmietników na swoim osiedlu. Kara za wyrzucanie gruzu do odpadów komunalnych jest poważnym wykroczeniem, regulowanym przez Kodeks Wykroczeń i waha się od 20 do 5000 zł. Taką karę może nałożyć nawet właściciel spółdzielni, któremu wystarczy donos uczciwego sąsiada. Nie ma sensu ryzykować.
Jeszcze gorszym pomysłem jest wywóz odpadów na tereny pozamiejskie, szczególnie popularne niestety jest składowanie śmieci w lesie, gdzie często powstają ogromne dzikie wysypiska negatywnie wpływające na środowisko. Wtedy, karą za nielegalną utylizację, poza grzywną, jest wyrok skazujący na pozbawienie wolności na okres od trzech miesięcy do pięciu lat. Oczywiście tego typu działania są surowo traktowane przez społeczeństwo, także na pewno nie zyskasz sympatii sąsiadów, ani opinii publicznej.